banner164

Trabzon'da istihdam sağlayacak 4 proje kabul edildi!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)’un her ay bir ilde açıkladığı Aylık Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’nın 6. sı Trabzon’da gerçekleştirildi.

Trabzon'da istihdam sağlayacak 4 proje kabul edildi!
banner232

Trabzon'da istihdam sağlayacak 4 proje kabul edildi!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON)’un her ay bir ilde açıkladığı Aylık Ekonomi Değerlendirme Toplantısı’nın 6. sı Trabzon’da gerçekleştirildi.

Bir otelde gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık,Askon Genel Başkanı Orhan Aydın ,ARSİN OSB Başkanı Erkut Çelebi,KEBİR Süt Genel Müdürü Yılmaz Karadeniz ,Pazarlama Müdürü Utku Karadeniz,Özgüneş Yönetim Kurulu Başkanı Halis Güneş ve iş adamları katıldı.

VALİ USTAOĞLU 5 PROJE TAMAM

Buradaki konuşmasında Vali Ustaoğlu,Karadeniz’in incisi Trabzon’umuz bölgenin en önemli çekim merkezi olan illerin başında geldiğini söyleyerek, “Bu anlamda böyle bir şehrin valisi olmak, güzel insanlara hizmet etmek bizler içinde son derece onur vericidir. Sizlerle birlikte bu şehrin geleceğine katkıda bulunmak adına ne gerekiyorsa el birliğiyle içerisinde tüm yerel dinamiklerimizle birlikte yapmaya gayret göstereceğiz. Bu şehri yeniden keşfetmeye gerek yok. Asya ile Avrupa’nın birleştiği Tarihi İpek Yolu güzergahı üzerinde yer alan Trabzon’un doğal güzellikleri ve tarihi misyonuyla liman şehri olması münasebetiyle önemli bir misyona sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Burada önemli olan şehir adına bu vizyona uygun neler yapmak gerekiyorsa hep birlikte onu yapmak. Hedeflerini 2023 olarak belirleyen ve dünyanın ilk on büyük ekonomisi içerisine girmeyi hedefleyen ülkemiz bunun yanında vizyonunu da 2053–2071 olarak belirleyen Türkiye’mizde, Trabzon’un girişimcilerine de çok ciddi ihtiyaç olduğunu belirtmek isterim. Trabzon farklı alanlar yetiştirdiği kıymetli önemli şahsiyetleriyle ülkemizin birçok yerinde söz sahibi olmuş, yönetiminde, ekonomisinde ve yönetiminde bulunmuştur.  Trabzon’un istihdamına, ekonomisine ciddi katkıları olan iş adamlarımızın daha güzel işler yapması noktasında destek olma adına cazibe merkezi olma programı içine şehrimiz alındı. Bu noktada Sanayi ve Teknolojisi Bakanımıza huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu program iş adamlarımızın, girişimcilerimizin ortak kültürlerini ve fikirlerini birleştirmek adına çok önemlidir. Bunun yanında bakanlığımız tarafından sunulan 4 projemizde kabul oldu.Bunlardan bir tanesi küçük sanayi sitesinin dönüşümü, Şinik, Akçaabat ve Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgelerimizin su arıtma sistemi ile ilgili olan projemiz bakanlığımız tarafından kabul görmüştür. ikinci olarak Arsin OS’mizin elektrik sorunuyla ilgili olan projemiz ve turizmin tek elden yönetilmesiyle ilgili olan çalışmamız diğer iki projelerimizle birlikte inşallah hayata en kısa zamanda geçirilecektir” dedi. Konuşmaların ardından tüm katılımcılara teşekkür eden Vali Ustaoğlu, ASKON Genel Başkanı Orhan Aydına hediye takdim etti.


 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 13:48
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273