banner164

Bakan Varank’tan”Elektrikli Dolmuş” Teklifi

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Genişletişmiş Danışma Toplantısı bugün Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenleniyor.

Bakan Varank’tan”Elektrikli Dolmuş” Teklifi
banner232

Toplantıya Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katıldı.Bakan Varank'tan dolmuşlarla ilgili flaş bir teklif geldi.
Gün boyu bir dizi ziyaret yapan Varank, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde Ak Parti Trabzon İl Başkanlığı Danışma Meclisi’ne katıldı.
BAKAN VARANK, ''BABA OCAĞINA ELİMİZ BOŞ GELEMEZDİK''
Burada açıklamalarda bulunan Bakan Varank, “Bugün iş insanları, sanayiciler ve gençlerimizle bir araya geldiğimiz ve buradan sonra da devam edeceğimiz yoğun bir program kapsamında Trabzon’dayız. Tabi liderini ve partisini hiç yalnız bırakmayan Trabzon’umuza, baba ocağımıza elimiz boş gelemezdik. İşte bu yüzden; müjdelerle, yapacağımız hizmetlerle, projelerle, yatırımlarla Trabzon’a geldik. Bu vesileyle de siz değerli teşkilat mensuplarımızla hasbihal etme fırsatı bulduk” dedi.
BAKAN VARANK, ''TÜRLÜ OYUNLARA MARUZ KALDIK''
Varank, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğer girdiğimiz her seçimde Trabzon bizim yüzümüzü güldürüyorsa, Sayın Cumhurbaşkanımızı her seferinde en güçlü şekilde destekliyorsa bundaki en büyük pay Ak Parti Trabzon teşkilatımızındır. Bu kutlu dava bugünlere geldiyse, milletin gönül tahtında 18. yılını doldurduysa, işte bu sizin gibi cefakâr, vefakâr teşkilatçılarımız sayesindedir. İktidar olmak elbette meşakkatlidir. Koca bir yükü omuzlamaktır. Sınavların en zorlularından birini vermektir. Ülkemizin siyasi tarihine şöyle bir baktığınızda, bugün adları dahi hatırlanmayan yüzlerce hareketin, partinin olduğunu görürsünüz. Seçimi kazanan ama millete hizmetkâr değil efendi olmaya çalışan siyasi anlayışlar görürsünüz. Bu millete hizmet etme şerefini; basit hırslara, kişisel çıkarlara, koltuk oyunlarına kurban etmiş binlerce siyasetçi görürsünüz. Hamdolsun; iktidarımız boyunca, AK Parti’nin neferleri, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak bizler bu tuzaklara hiç düşmedik. Sınandık, denendik, türlü oyunlara maruz kaldık… Belki en yakınımızdan, en içerimizden ihanetler gördük; ama özümüzü terk etmedik.  İşte bundan sonra da aynı hassasiyetle; bu makamların, mevkilerin, imkanların bizi değiştirmesine, dönüştürmesine, bizi özümüzden ayırmasına asla müsaade edemeyiz, etmeyeceğiz. Çünkü bizi “diğerlerinden” ayıran çok büyük bir fark var. Bizim, her zorlukta yaslandığımız; zamanımızdan, ailemizden, hatta bazılarımızın canlarından feragat ederek öncelediği bir davamız var. Nedir bu dava? Millete hizmet etme davası. Bu hizmet yalnızca yollar, köprüler, hastaneler, büyük projeler yapmaktan ibaret değil. Eğer bu milletin asli unsurlarının dışlanmasını engelleyemiyorsak, Eğer bize verilen emaneti yedi düvele karşı koruyamıyorsak,  Eğer inandığımız değerleri yüceltmenin gayreti içinde olamıyorsak, İşte o zaman bu sınavı kaybeder, bu milletin duasını alma fırsatını elimizin tersiyle itmiş oluruz. İşte o zaman biz de o “diğerlerine” benzemiş oluruz.”
81 İLİN ŞAMPİYONU AK PARTİ OLACAK
Varank, “Bizim sırtladığımız bu yükün altında kalmak, Bu davayı omuzlayan lidere ve ona gönül vermiş milyonlara mahcup olmak, Kısacası başarısız olmak gibi bir lüksümüz yok. Hep birlikte nasıl 18 yıla büyük başarıları, gururları sığdırdıysak, Türkiye tarihinin en başarılı siyasi hareketini kurup onu bu günlere nasıl getirdiysek, Allah’ın izniyle bundan sonra da yolumuz açıktır. Başarılarımıza şükrederek, hatalarımızdan ders çıkararak, her gün yaptıklarımızın üzerine daha fazla koyarak Büyük Türkiye hayaline hep birlikte yürüyeceğiz. Zaten sizlerin bu azmi, bu yürekliliği, bu adanmışlığı oldukça hiçbir güç evelallah önümüzü kesemez, bizi millete hizmet etmekten alıkoyamaz. Yeter ki millet için siyaset yapmaya, milletin kavgasını vermeye devam edelim. Biz bu şuura sahip oldukça, daha nice 18 yıllar boyunca 7 bölgenin 81 ilin şampiyonu AK Parti olacaktır.  İşte, 2019 Yerel Seçimlerini geride bırakalı neredeyse 1 yıl oldu. Ülke genelinde 15 Büyükşehir, 24 il ve 536 ilçe belediyesinde AK adaylarımız ipi göğüsledi. Trabzon’da da büyükşehir belediyesiyle birlikte 18 ilçenin 15’ini Cumhur ittifakımızın adayları kazandı. Tabi biz bu başarıyla yetinmek niyetinde değiliz. AK Parti olarak her zaman yaptığımız gibi, sandıktan çıkan sonucu önümüze koyduk; milletimizin bize neler söylediğini enine boyuna inceledik. Milletvekillerimizle, il ve ilçe başkanlarımızla bir araya geldik, partimizin en üst kurullarında eksiklerimizi, zayıf noktalarımızı değerlendirdik.
OTURDUĞUN KOLTUĞU FETÖ’YE BORÇLUSUN
Varank, şöyle devam etti: “Biz “Derdimiz Memleket!” deyip Büyük ve Güçlü Türkiye yolunda adımlar atarken… Gençlerimizi, çocuklarımızı yarının yetkin bireyleri haline getirelim diye uğraşırken… Enerjimizi; yatırıma, kalkınmaya ve istihdama harcarken… Birileri de çıkıyor, bu yola kendilerince engeller döşüyor, suni gündemlerle bize vakit kaybettirmek istiyor. Bu ülkeye dair tek bir hayali, söyleyecek tek bir sözü olmayanlar büyük ama bir o kadar da boş laflarla maalesef gündemi işgal ediyorlar. İşte geçtiğimiz günlerde ana muhalefet partisinin genel başkanı çıktı, FETÖ’nün siyasi ayağını açıklıyorum diye hezeyanlarını, saçmalıklarını sıraladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hezeyanlara verdiği cevapları zaten izlemişsinizdir. Hatta üzerine de Kılıçdaroğlu’nun iftiralarına yönelik 500 bin liralık tazminat davası açtı. Hani “yalanı söylemek parayla mı?” derler ya… İşte bahsettiğiniz kişi Kılıçdaroğlu olunca, parayla da olsa yalanı söylemekten geri durmuyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçakların doğrudan hedefi olan Cumhurbaşkanımıza dahi utanmadan sıkılmadan saldırabiliyor. İçine FETÖ’nün ruhu kaçanlar FETÖ’nün siyasi ayağı kim diye yaygara koparabiliyor. Madem öyle, biz de Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’ye nasıl yoldaşlık yaptığını şöyle bir hatırlayalım. Bir defa, Sayın Baykal’a kurulan kaset kumpasıyla genel başkan olan birinden bahsediyoruz. Sen oturduğun koltuğu bile FETÖ’ye borçlusun, Sayın Kılıçdaroğlu. Bunun diyetini de o koltukta oturduğun her gün ödemeye devam ediyorsun. Bu diyeti, 7 Şubat MİT Krizi’nde de, Gezi Olaylarında da FETÖ’ye verdiğin destekle ödedin. Yetmedi, 17/25 Aralık yargı ve emniyet darbesinde, açıkça meşru siyasetin karşısında, bu örgütün yanında yer alarak ödedin. Biz senin, bu örgütün yasadışı ve montaj ses kayıtlarını otel odalarında teslim alıp kürsü kürsü dolaştırdığını unutmadık. Seçim kampanyanın bile Pensilvanya’dan yönetildiğini unutmadık. FETÖ’cü savcıların kurguladığı MİT tırları davasında, o belgeleri sızdıranları, gazetelerinde yayınlayanları alıp partinden milletvekili yaptığını unutmadık.”
BELKİ DE HATAMIZ ANA MUHALEFETE GÜVENMEKTİ

 
Varank, “Ama ne oldu? 15 Temmuz gecesi, Recep Tayyip Erdoğan milletiyle birlikte aslanlar gibi meydanlardayken, F16’lara, tanklara, tüfeklere meydan okurken Kılıçdaroğlu neredeydi? Darbeci hainler, Sayın Cumhurbaşkanımızın bulunduğu Marmaris’e suikast timi gönderip oradaki polisleri şehit ederken, Kılıçdaroğlu neredeydi? Ben size söyleyeyim: Televizyonun karşısında ayaklarını uzatmış kahvesini yudumluyordu. O gece, kazananın belli olmasını bekliyordu. “Tankların önüne ilk ben geçerim” diyen beyefendi, o gece tankların arasından kontrollü bir şekilde sıvışıp kaçıyordu. Belki de bizim hatamız, ana muhalefete güvenmek, onlara Büyük Türkiye mücadelesinde milletle birlikte yer almaları için bir fırsat tanımak oldu. İşte Yenikapı Ruhunda bunu denedik. 15 Temmuz’dan sonra akıllanır, gözlerindeki perde kalkar, gerçekleri görürler dedik. FETÖ’yle mücadeleyi her fırsatta sulandırdı, sabote etti. Dolayısıyla, lafı dolandırmaya, çekinmeye hiç gerek yok” şeklinde ifadeler kullandı.
20 YIL ENERJİ İHTİYACINI KARŞILAYACAK
Varank, “Sabah, cazibe merkezleri destekleme programı ve Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında 28 buçuk milyon liralık 12 farklı projeye imza attık. Bu imzalarla birlikte;  Karadeniz Teknik Üniversitesi İlaç ve Farma-sötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (İLAFAR) kapasitesini daha da güçlendireceğiz. Geleneksel el sanatlarımızı yaşatmak üzere Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kuyumculuk Tasarım Merkezini hayata geçireceğiz. Arsin Organize Sanayi Bölgesinin önümüzdeki 20 yıl enerji ihtiyacını karşılayacak şekilde yeni bir enerji nakil hattı kuracağız. Beşikdüzü ve Şinik (Akçaabat) Organize Sanayi Bölgelerinin arıtma tesislerini tamamlayacağız. Ortahisar Değirmendere’deki küçük sanayi sitelerini şehir dışına taşımak üzere fizibilite tamamlayacağız. Trabzon’a, Türkiye’de öncü olacak sporda performans ölçümü ve yetenek keşfi merkezini kazandıracağız. Sabah attığımız imzalar, sadece Trabzon’a değil, bölgeye ve ülkeye hizmet edecek, vatandaşlarımıza refah artışı olarak dönecek” diye konuştu.
TRABZON’DAN BEKLENTİMİZ BÜYÜK
Varank, Trabzon’dan beklentilerinin yüksek olduğunu ifade ederek, “Ak Parti Trabzon teşkilatından beklentimiz büyük. 2023 ve 2024 seçimlerine giderken, teşkilatımızın her zamanki performansının daha da üstüne çıkması, çıtayı daha da yukarılara taşıması lazım. Çünkü Trabzon bizim gözümüzde bir lokomotif. Siz önden gideceksiniz ki, arkanızdan gelenleri daha hızlı çekeceksiniz. Bu anlamda size güvenimiz tam. Bizler de her zaman sizin yanınızdayız, arkanızdayız. Rabbim inşallah bu yolda yar ve yardımcımız olsun. Bu duygu ve düşüncelerle,  Bir kez daha il danışma meclisi toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teşkilatımızın tüm kademelerinde görev yapan hemşerilerimi bir kez daha sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla” diyerek sözlerini tamamladı.
ELEKTRİKLİ DOLMUŞ TEKLİFİ
''Dolmuşların değişiminden bahsettiniz. Eğer hızlıca bir çalışma yapabilirsek sadece güvenliğin yanında aynı zamanda çevreci ve ekolojik dolmuşları belki eTrabzon’a kazandırabiliriz diyorum. Gelin beraber çalışalım. Belki 600 rakamı fazla ama hibrit ve elektrikli dolmuşları şehrimize kazandırabiliriz. Burada elde ettiğimiz netice olursa buradan tüm Türkiye’ye tanıtmış oluruz.''
FİBER OPTİK YATIRIMI YAPALIM
İhtiyaç osla olmasada fiber optik kabloları yapmanız lazım. Bundan 10 sene sonra bizim kablolara ihtiyacımız olacak. Hazır kazmışken teknolojinin önemi olan fiber optik yatırımını yapmayı ihmal etmeyelim''

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273